Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 
Informatika
 
 
 

 

 
Ak patríte medzi častých používateľov internetu, tak by ste v prvom rade mali poznať
 
 
 Naučiť sa komunikovať jazykom "netu" nie je také zložité ako sa niekomu môže zdať. Existuje totiž systém skratiek a značiek pomocou, ktorých sa dohovoríte na celom svete. Svoj základ majú v anglickom jazyku - postačia vám aj základy.
 
 
 
 
 
Súčasťou tohto, tzv. CHAT SLOWNÍKA sú aj EMOTIKOVIA, čiže smajlíci.
Vedieť urobiť smajlíka je, neuveríte umením, presnejšie patria k zvláštnemu druhu umenia zvaného ASCII umenie.
Prvé, základné smajlíky boli len schématickými kresbami. V roku 1979 uzrel svetlo sveta prvý SMILE. Vytvoril ho KEVIN McKENZIE z "chatovacej skupiny" ARPANET.
 
 
 
 

Pozrite si zoznam najpoužívanejších a zároveň najdôležitejších

KLÁVESOVÝCH SKRATIEK.


 

PROGRAMY, ktoré by sa vás mohli zaujímať  ;)
 
 
Web stránku YOUTUBE.com pozná určite každý. No možno nie každý vie, že videá, ktoré si na YOUTUBE pustíte si môžete aj stiahnuť priamo do svojho PC. Slúži na to program zvaný DOWNLOADHELPER.  
Podmienkou je, aby ste mali naištalovaný internetový prehliadač
 
 
Kvalitný antivírusový program je priam neodmysliteľnou súčastou každého PC. Ak ho chcete ochrániť, mali by ste v prvom rade myslieť na jeho zabezpečenie proti invázii vírusov!
Jedným  z tých "lepších" a hlavne "free" antivirakov je aj AVAST HOME EDITION.  
Nezabudnite sa po jeho nainštalovaní zaregistrovať, aby ste ho mohli pohodlne používať po dobu 1 roka.
 
Pri tvorbe powerpointových prezentácii a nielen tých vám určite prídu vhod pohyblivé obrázky zvané gify -  GIFY I. či  GIFY II. 
 
 
 
Chceš vlastný web? Odporúčam WEBLAHKO & ESTRÁNKY.
 
 
 
 
PROGRAMY NA PRÁCU S VIDEOM A ZVUKOM
 
Ako som vám už vyššie spomínala na stiahnutie videí zo stránky youtube.com najčastejšie používam doplnok Firefoxu - downloadhelper. Ďalším programom (doplnkom) pomocou, ktorého si môžete stiahnuť videá z youtube.com je MOYEA FLV DOWNLOADER.
Takto stiahnuté videá si môžete ďalej upravovať, napr. pomocou programu MOYEA. V trial verzii je zadarmo. Pomocou Moyea prekonvertujete videá na najrôznejšie iné formáty. Napr. si môžete z videí urobiť mp3 atď.
Program VLC MEDIA PLAYER odporúčam na prehrávanie filmov a videí.
 
Na úpravu zvukových záznamov najčastiešie využívam program AUDACITY. Vhodný na úpravy pesničiek, či nahrávky vlastného hlasovného záznamu (komentárov).
 
 
 
 
GRAFICKÉ PROGRAMY
 
 PICASA 3 - jednoduchý spôsob vyhľadávania, upravovania a zdieľania fotografií. Najnovšia verzia ponúka online službu PIKNIK.
 

Na výrobu krásnych šablóniek do PowerPointových prezentácií a ďalšie úpravy obrázkov ti odporúčam grafický program  PHOTOFILTRE.  Staršia verzia je free, novšia PHOTOFILTRE STUDIO X je zatial free len demo verzii (na 30 dní).
Nová verzia je bohatšia o funkciu VRSTVY, ktorá poskytuje lepší priestor pre úpravy obrázka a tiež o nové funkcie úprav (napr. tieňovania a nové rámy).
Odporúčam pre začiatočníkov v oblasti grafických programov.
 
Ďalším skvelým grafickým programom je REVELATION NATURAL ART. Tento program je akousi obdobou vám dobre známeho skicára - je však oveľa atraktívnejší a prepracovanejší. Okrem kreslenia najrôznejšími technikami (fixi, pastelky, vodové farby atď) program obsahuje bohatú galériu pečiatok a možnosť tvorenia animácií (klikacích kartičiek).
Pre pokročilejších používateľov grafických programov predstavujem program GIMP. Gimp  ponúka široké spektrum úprav obrázkov a fotografií. V tomto prgrame si môžete vytvoriť skvelé fotomontáže, zaujímavé šablóny a originálne banery či gify. Odporúčam.
 
 
TOPlist